Етапи лікування наркозалежності

Лікування наркоманіїФізична або психологічна необхідність у вживанні будь-якого психоактивного препарату зветься залежністю. На сьогоднішній день з упевненістю можна сказати, що це захворювання, від якого можна позбавитись лише за допомогою спеціалістів. У більшості випадків лікування наркозалежності проходить стаціонарно, і включає цілий ряд процедур, спрямованих на подолання залежності та відновлення організму.

Багато людей починають бавитися наркотиками як цілком безпечним засобом розслабитися та втекти від реальності. На справді ж, це небезпечний ворог як для фізичного, так і для психологічного здоров’я, котрий щодня забирає багато життів. Що ж робити, якщо ви зіштовхнулися з залежністю серед своїх близьких? Чи можна зупинити руйнівний процес та повернути їх до здорового життя?

Відповідь на ці питання безумовно позитивна, однак, для того щоб досягнути цієї мети, необхідно прикласти багато зусиль, а шлях позбавлення від наркотичної залежності довгий и складний. Тим не менш, лікування наркоманії демонструє позитивну тенденцію, чим дає надію багатьом людям, які потрапили у таку саму небезпечну пастку.

Лікування наркозалежності в Харківському центрі «Позитив» розділено на декілька етапів, кожний з яких має важливу роль на шляху подолання залежності:

  1. Діагностика – перший етап лікування наркозалежності в центрі. Вступаючи на лікування, кожний пацієнт має власні фізичні та психологічні відхилення, викликані регулярним споживанням наркотичних препаратів. На цьому етапі головна задача спеціалістів – провести комплексне медичне обстеження, і на основі отриманих даних підібрати найбільш безпечне та ефективне лікування.
  2. Детоксикація та зняття абстинентного синдрому – другий етап, який покликаний перебороти ломку та очистити організм від токсинів, що накопичилися за час вживання наркотиків. Абстинентний синдром виникає внаслідок відмови від вживання вже звичної речовини, котру сам організм розглядає як необхідну для підтримки життєдіяльності. Багато наркоманів, які намагаються самостійно відмовитись від вживання наркотиків, зриваються саме на цьому етапі, не витримуючи дуже сильних фізичних мук, а також виникаючих психозів. Однак, якщо мова йде про стаціонарне та кваліфіковане лікування, наркологи центру використовують спеціалізовані медичні препарати, котрі допомагають полегшити біль і суттєво прискорюють протікання цього етапу.
    Безумовно, з часом організм здатен вивести токсини, які були накоплені, самостійно, однак, використання медичних препаратів дозволяє суттєво пришвидшити цей процес, маскуючи токсини. При цьому, за станом здоров’я пацієнта відбувається постійний контроль.
  3. Реабілітація – третій етап курсу, котрий допомагає залежній людині виявити причини виникнення залежності і свідомо почати з ними боротися. Адже наркотики –це усього лише один з неправильних способів боротьби зі стресом, і, якщо в рамках лікування наркозалежності психологом центру не буде проведена якісна психокорекція, вже в найближчий час пацієнт або повернеться до вживання наркотиків, або знайде інший спосіб втікати від проблем.
    В рамках цього етапу проводиться цілий ряд заходів, перебіг яких контролюється кращими психологами та фізіотерапевтами. Поєднуючи індивідуальну та групову терапію, а також помірні фізичні навантаження, направлені на загальне оздоровлення та відновлення організму, спеціалісти центру можуть досягнути вражаючих результатів. Адже в процесі реабілітації відбувається не тільки фізичне, а і психологічне оновлення. Відбувається повторне формування особистості пацієнта, і життя без наркотиків перестає здаватися йому чимось неможливим.
  4. Ресоціалізація ( соціальна адаптація) – четвертий етап, який часто називають «крок в нове життя». Переоцінка власних вчинків в минулому, а також перспектив – одна з найважливіших ланок на шляху до тверезого життя. Адже після того як пацієнт покине територію центру, йому доведеться вести боротьбу зі спокусою самостійно, і чим більш свідомо він підійде до цього, тим більше шансів на успіх матиме.
    Неймовірно важливу роль на цьому етапі відіграє підтримка родини та близьких людей. В цей час саме вони мають стати тією надійною основою, яка потрібна людині в боротьбі.

Звертаючись за допомогою в реабілітаційний центр «Позитив», ви гарантовано отримуєте якісне лікування, а також підтримку на всіх етапах реабілітації. Адже на протязі всього часу існування центру, висококваліфіковані спеціалісти допомогли сотням людей назавжди подолати наркозалежність, та побудувати нове — тверезе та щасливе життя.

Отзывы наших пациентов

Хочу выразить огромную благодарность всем сотрудникам РЦ Позитив за оказанную помощь в лечении моего сына Михаила! За долгие годы 8 лет, которые он употреблял ...

Любовь Константиновна, г. Киев
Я никогда не ожидал, что проблема наркотиков коснётся меня и мою семью. Я успешный бизнесмен и старался сделать жизнь своих близких беззаботной. Но видимо, ...

Олег Дмитриевич, г. Харьков
Меня зовут Александр, я нахожусь на 6 месяце реабилитации в НЦ Позитив, и могу сказать, что уже вижу себя совсем другим человеком. У меня полностью изменилось ...

Александр, Харьковская обл.

НЕОБХОДИМА КОНСУЛЬТАЦИЯ?

Ваше имя Ваш телефон

Заполните форму, и наш специалист свяжется с Вами в ближайшее время. Услуга Абсолютно БЕСПЛАТНА.

Также Вас может заинтересовать

Анонимное лечение наркомании

Наркотическая зависимость – заболевание, о котором до недавнего времени не было принято говорить практически ...
Наркоклиника в Харькове

Выбор наркологической клиники в Харькове

Наркологическая клиника – словосочетание, упоминать которое стараются как можно реже, ведь, скорее всего, ...
Тест на алкоголизм

Тест на алкоголизм

Сегодня множество ресурсов предлагает прохождение бесплатного теста на алкоголизм, который может подсказать, ...